W związku ze zbliżającym się naborem w ramach inwestycji D1.1.2 Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia w trybie konkurencyjnym zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami poniżej.

Inwestycja D1.1.2 Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia (nabór konkurencyjny)


Operator Programu: Ministerstwo Zdrowia


Ogólne informacje
Celem inwestycji jest poprawa funkcjonowania podmiotów leczniczych, zwiększenie efektywności udzielania świadczeń, zapewnienie pacjentowi właściwej opieki i lepszego dostępu do informacji na temat swojego stanu zdrowia poprzez wsparcie procesu informatyzacji sektora ochrony zdrowia.


Typy Projektów
W ramach działania, możliwe do sfinansowania są przedsięwzięcia polegające na:

• wdrożenia rozwiązań AI i podłączenia do Centralnego Repozytorium danych medycznych (integracja z Platformą Usług Inteligentnych i zakup narzędzi AI służących optymalizacji procesów szpitalnych oraz organizacji pracy personelu);

• digitalizacji dokumentacji medycznej istotnej z punktu widzenia leczenia i profilaktyki (karty informacyjne z leczenia szpitalnego od 2023 r.);

• integracji i rozbudowy systemów informatycznych szpitali (w tym integracja z 9 nowymi EDM);

• zwiększania poziomu cyberbezpieczeństwa w szpitalach.


Wnioskodawca:
O wsparcie mogą starać się Podmioty Lecznicze wykonujące działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne w zakładzie leczniczym w rozumieniu art. 2 ust.1 pkt 9 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej (Dz.U. z 2024 r. poz. 799), zakwalifikowany do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, o którym mowa w art. 95l ust.1 i 2 w zw. z art. 95m ust.1, 2 i 3 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej.

Budżet i poziom dofinansowania:


Kwota alokacji przeznaczona na nabór wynosi: 3 131 000 000 PLN
Całkowity udział wsparcia w wydatkach kwalifikowalnych na poziomie przedsięwzięcia wynosi do 100% ze środków KPO.

Podatek VAT stanowi wydatek niekwalifikowalny.

Wysokość wsparcia:
maksymalna:
szpitale I stopnia – 6 000 000 zł
szpitale II stopnia – 9 000 000 zł
szpitale III stopnia, ogólnopolskie, pulmonologiczne, onkologiczne, pediatryczne – 12 000 000 zł
minimalna:
szpitale I stopnia – 1 025 000 zł
szpitale II stopnia – 1 600 000 zł
szpitale III stopnia, ogólnopolskie, pulmonologiczne, onkologiczne, pediatryczne – 2 325 000 zł

Termin naboru:
Nabór potrwa do 15.05.2025 r.